
Китайський слід у російському окопі: пекінська лапша й московський фарш
На війні, як і в житті, все стає очевидним, коли хтось потрапляє в полон. Ось і двоє китайських громадян, яких днями захопили українські військові на боці армії РФ, несподівано увімкнули в головах одразу кілька сирен — від Пекіна до Москви - пише Олег Чеславський.
🔇 В Китаї — режим немедленної зачистки
Першим «пропав безвісти» пост Ху Сіцзиня — колишнього головреда Global Times, голосу партії з людським обличчям. А написав він абсолютно "партійно-коректно":
– Так, китайці воюють і за Україну, і за Росію
– Це добровольці, самі захотіли
– Китайське керівництво тут ні до чого (ну звісно)
– І, будь ласка, поводьтеся з ними гуманно — китайське суспільство оцінить
Але й цього вистачило, щоб усе миттєво стерли. Посту нема. Тема закрита. Пекін вкотре зробив вигляд, що “нас там нєт”, але вже в китайському стилі.
🤡 У Москві — класичний "сам придумав, сам спростував"
Канал "Україна.ру" гордо заявляє, що відео з китайцями вже “днями гуляє в китайському інтернеті”. Але де гуляє — не уточнюється. Можливо, в уяві редакції.
Ще веселіше, що на Weibo редакція "звернулася до китайців" з проханням прокоментувати ситуацію — посту, звісно ж, ніхто не бачив. Зате дуже хочеться виглядати «в темі». RT просто вирішила нічого не писати. Розуміють: із китайською цензурою краще не гратись.
🧢 Включається "Китайський зв’язний"
Вічно анонімний адмін каналу, що не знає китайської, зате впевнено заявляє, що:
"Це все фейк, постановка, монтаж".
Підкріплено скріншотами з Douyin з 2022 року, на яких — зовсім не ті люди й не та війна. Але ж треба якось вигороджувати союзника.
🎤 Алєхін: форма шуршить, Пекін нервує
Але, як влучно зазначає блогер Роман Алєхін, справжня комедія — в деталях:
«У бійця з азійською зовнішністю, якого взяли на полі бою, одяг виглядає зовсім новим і навіть шурхотить, наче щойно з магазину.
Мені не дуже зрозуміло, чому взята лінія на спростування того, що китайці не можуть воювати на нашій стороні».
Алєхін нагадує очевидне: китайський інтернет давно кишить згадками про китайських найманців. Як писав Ху Сіцзинь — це не приховувалося й не спростовувалося. Всі про це знали. Просто зараз тему поставили на паузу — виключно з дипломатичних міркувань.
🎭 Китайська "нейтральність" — на експорт
Як писала Китайська Україна, завдання Пекіна — посилити миролюбну риторику спеціально для Києва, щоби виглядати "нейтральним" і зменшити антикитайські настрої в Україні. Це — стратегія. Внутрішньо Китай робить своє, зовні — демонструє спокійного буддиста на тлі диму з російських окопів.
📌 У підсумку
Китай — нервує, але мовчить.
Росія — бреше, як дихає.
Україна — фіксує.
А світ — спостерігає.
І так виглядає справжній геополітичний фарш: пекінська лапша — зверху, московська кров — знизу, а на тарілці все перемішано до повного «нейтралітету».